Jaka alba na komunię dla dziewczynki w 2021 roku?

Witajcie!

Dziś postaram się pomóc Wam przy wyborze stroju komunijnego dla Waszej Królewny. Zacznijmy od tego, że wybór nigdy nie jest prosty. Najpierw musimy zadać sobie najważniejsze pytanie:

Alba komunijna jako modny klasyk komunijny

Od niedawna powraca moda na ubieranie dziewczynek w sukienki komunijne, co nie oznacza, że alby komunijne dla dziewczynek są niemodne, brzydkie i starodawne. Owszem, klasyczne alby komunijne takie jak KS 515 nie każdemu mogą się podobać, ale już modele typu KS 512 lub AT 517 to prawdziwe nowoczesne i ponadczasowe alby komunijne. Pokażmy różnice:

Klasyczna alba komunijna dla dziewczynki KS 515
Nowoczesna alba komunijna dla dziewczynki KS 512

Już od początku widać kolosalną różnicę. Klasyczny strój komunijny nazywany często przez mamy workiem od razu prezentuje się gorzej od nowoczesnego stroju komunijnego dla dziewczynki KS 512. W pierwszym mamy klasyczną długą plisę przez całą albę oraz nakładaną pelerynkę – czysty strój liturgiczny dla dziewczynki. W drugim przypadku widzimy piękny strój komunijny z szerokim dołem, pod który można włożyć halkę i nadać wyglądu sukienki. Dodatkowo w komplecie dostajemy bolerko komunijne z długim rękawem oraz torebkę komunijną. Torebka ta pomieści zarówno książeczkę do nabożeństwa jaki i różaniec. Ta alba jest najczęstszym na naszych spotkaniach komunijnych oraz hitem w naszych salonach stacjonarnych.

Sukienka komunijna – piękno i elegancja w jednym

Kolejnym ubiorem komunijnym dla dziewczynki może być sukienka komunijna. Wybór tej jedynej często porównujemy do wyboru sukni ślubnej. Jest wiele typów tego odświętnego ubioru. Na rynku możemy spotkać proste sukienki komunijne lub wykonane jak małe suknie ślubne sukienki komunijne z tiulem lub organtyną. Każda z nich ma swój urok i każda z nich będzie pięknie wyglądać na dziecku. Najważniejsza jest wygoda dla dziecka, dlatego pamiętajcie, aby nie kupować sukienek, które szyte są na klasyczne rozmiary. Każda z dziewczynek jest inna i nie ma możliwości by sukienka o rozmiarze 146 pasowała na każde dziecko o tym rozmiarze. O tym napiszę w kolejnym artykule bo to temat rzeka. Poniżej pokażę wam kilka przykładów sukienek, które możecie zamówić u nas bezpośrednio na rozmiar dziecka.

Alba sukienkowa dla dziewczynki – połączenie stylów

Alba sukienkowa to stosunkowo nowy twór w modzie komunijnej. W kolekcji komunijnej 2022 pojawiła się cała gama tego typu ubioru. Jest to połączenie kroju nowoczesnej alby komunijnej oraz zdobień znanych z sukienek do I Komunii Świętej. Taki strój pada wyborem naszych klientów, gdy w parafii wymagane są stroje liturgiczne do Komunii, ale rodzice nie chcą kupować alby dla dziewczynki. Łącząc te dwa style otrzymamy właśnie albę sukienkową, która jest akceptowana przez księży jako strój liturgiczny. Tak jak w przypadku sukienek ważne jest, aby zamawiać tam gdzie szyte są na miarę. Podrzucam Wam kilka przykładów. Resztę możecie zobaczyć w w naszej galerii.

Skoro dobrnęliście aż tutaj podsyłam Wam linki bezpośrednio do naszych strojów komunijnych, które pojawiły się w tym artykule:

KS 512 – https://www.sklep.albykomunijne.com.pl/produkt/alba-dz-512-wykonczenie-kwiatki-z-dzetami/

KS 515 – https://www.sklep.albykomunijne.com.pl/produkt/alba-komunijna-dz-515/

PM 501 – https://www.sklep.albykomunijne.com.pl/produkt/alba-komunijna-sukienkowa-pm501/

PM 509 – https://www.sklep.albykomunijne.com.pl/produkt/alba-komunijna-sukienkowa-pm509/

Sukienka ZOSIA – https://www.sklep.albykomunijne.com.pl/produkt/sukienka-komunijna-zosia/

Pozostałe modele jak i całą kolekcję wraz z cenami znajdziecie na stronie sklepu on-line https://www.sklep.albykomunijne.com.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.