“Indywidualnie Czy Grupowo- Czyli, Jak Zamówić Strój Komunijny?”

Cześć!

Zapewne część z Was – Rodziców komunijnych stoi przed takim wyborem. W każdym przypadku wygląda to podobnie. Pierwsze spotkanie rodziców z księdzem w kościele i pada hasło : „ZAMAWIAMY ALBY KOMUNIJNE – NIE SUKIENKI !”. Bardzo często jest tak, że w parafii jest już jakiś wzór alby, który obowiązuje kilka lat i przez te wszystkie lata szyty jest przez jedną firmę.

Co zrobić jeżeli alba komunijna „z kościoła” mi się nie podoba?

Jeżdżąc na spotkania z grupami komunijnymi zdarza się, że kilka osób podniesie głos, że alby, które prezentujemy co roku im się nie podobają. Cóż, mają takie prawo – przecież o gustach się nie dyskutuje. W takich wypadkach konsultujemy z księdzem możliwość zmiany modelu na inne z naszej oferty a jest ich sporo bo ponad 80. Jeżeli natomiast grupa komunijna chce zmiany firmy, co również czasami się zdarza możecie podejść do księdza i przedstawić mu ofertę naszą lub innych firm. Wtedy zapewne ksiądz zarządzi spotkanie z reprezentacją firmy, aby uzgodnić jakie alby lub sukienki możecie mieć na Komunii.

Brak zgody na jeden wzór. Co zrobić?

Bywa i tak, że nie możecie się zgodzić na jeden wzór alby komunijnej dla chłopców i jeden wzór alby komunijnej dla dziewczynki. Co wtedy? Czy trzeba zamawiać indywidualnie? Nie wiem jak jest w innych firmach, ale myślę, że podobnie jak w naszej. Gdy zapanuje brak zgody wtedy możecie zamówić każdy model inny i nie będzie to dla nas problemem, aby potraktować Was jako grupę. U nas jest tylko jeden wymóg – aby zamówienie złożyło minimum 10 osób.

alba sukienkowa AT550
alba sukienkowa AT550
klasyczna alba komunijna dla dziewczynki

Indywidualne zamówienie alby komunijnej

Dobrze wiem, jak gorące są spotkania komunijne, na których musi paść wybór firmy oraz stroju komunijnego dla chłopca i dla dziewczynki. Dlatego zawsze pozostaje furtka w postaci zamawiania indywidualnie alby lub sukienki komunijnej dla dziecka. Wtedy z pomocą przychodzą Panie w salonach ślubnych lub komunijnych, gdzie profesjonalnie dobiorą strój komunijny dla Waszej pociechy. Często pierwszym pytaniem od naszych Doradców w salonach jest „jaki strój dzieci powinny mieć u Państwa w parafii?”. Wtedy możemy dobrać strój tak, aby dziecko nie odstawało na tle grupy ale także nie wyglądało jak w przysłowiowym worku.

Zamówienie grupowe a indywidualne – różnice cenowe

Jak zapewne się domyślacie głównym czynnikiem, dla którego jeździmy na spotkania grup komunijnych jest cena jaką oferujemy dla grup komunijnych. Alba komunijna często potrafi kosztować około 400 zł w salonie, gdy podczas spotkania cena ulega obniżeniu nawet o połowę. Dlatego zbieracie się w grupę i zamawiacie alby grupowo. Dodatkowo zawsze przywozimy ze sobą dodatki komunijne, które również są sprzedawane po obniżonych cenach.

Wady i zalety – podsumowanie sposobów zamawiania alby komunijnej.

Podsumujmy sobie wady i zalety każdej z tych opcji.

Zamówienia Grupowe

Zalety:

 • mocne rabaty na strój komunijny
 • wybór stroju bez chodzenia po sklepach
 • pewność, że będą to profesjonalnie uszyte stroje

Wady:

 • konieczność bycia na umówione spotkanie bez możliwość przesunięcia terminu
 • Brak możliwość swobodnego wyboru stroju komunijnego

Zamówienia indywidualne

Zalety:

 • indywidualne spotkanie w dogodnym terminie
 • swobodny wybór stroju komunijnego
 • możliwość swobodnego wyboru dodatków komunijnych

Wady:

 • wysoka cena stroju komunijnego
 • konieczność chodzenia po sklepach w celu szukania odpowiedniego stroju
 • często kierując się ceną możemy trafić na nieuczciwą krawcową, która uszyje nam strój źle lub z niskiej jakości materiałów
 • zamawiając ubiór komunijny przez internet bierzemy na siebie odpowiedzialność za poprawki

Powyższe zalety i wady to tylko moja subiektywna ocena i każdy może interpretować to inaczej. Sami wyciągnijcie wnioski. A jeżeli chcecie przekonać się jak my prowadzimy spotkania komunijne, podczas których wybieramy stroje i poznać naszą ofertę zapraszamy do kontaktu i umówienia się na niezobowiązujący pokaz naszych ubiorów komunijnych.

Porównajcie również nasze ceny. Klikając na sklep on-line w każdym produkcie znajdziecie ceny alb komunijnych zarówno w sklepie stacjonarnym jaki i przy zamówieniu grupowym.